József Attila megyei versmondó verseny területi elődöntője

A zalaegerszegi Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtár és a Lenti Városi Könyvtár meghirdeti a József Attila megyei versmondó versenyt, Zala megye felső tagozatos tanulóinak, amely idén 28. alkalommal kerül megrendezésre. A József Attila megyei versmondó verseny területi elődöntőjét a Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtár gyermekkönyvtára rendezi meg Zalaegerszeg városkörnyék iskoláinak részvételével, melyre iskolájuk verskedvelő tanulóit is szeretettel várjuk. Képtalálat a következőre: „József Attila”

A verseny lebonyolítása két fordulóban történik, koordinálását a József Attila Városi Tagkönyvtár végzi.

A verseny városi-területi és megyei fordulóból áll.

• Nevezni lehet a területi versenyekre 5-8. osztályosokat; iskolánként 4 tanulót.
  • A megyei versenyre a területi döntőkről a legjobbak (5-6., illetve 7-8. osztályosokból) kerülnek.
  • Létszámuk legfeljebb 4 tanuló lehet.

A kötelező vers

- 5-6. osztályosoknak: Aki szegény, az a legszegényebb

- 7-8. osztályosoknak: Kopogtatás nélkül

Minden nevező a kötelező és egy szabadon választott verssel készüljön a versenyre!

Kérjük, hogy a szabadon választott vers a versenyző életkorának és egyéniségének megfelelő legyen.

A Zalaegerszeg városkörnyék iskolái részére szervezett területi versenyt 2018. március 19-én (hétfő) 9.00 órai kezdettel tartjuk a Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtárban (Zalaegerszeg, Deák Ferenc tér 6.).

A megyei döntőre a városkörnyéki verseny legjobb négy versmondója kerülhet.

Tájékoztatásul közöljük, hogy a József Attila versmondó verseny megyei fordulójának (döntőjének) ideje: 2018. április 14. (szombat) 9. 30 óra. Helye: Lenti Városi Könyvtár, Lenti, Templom tér 5.

Kérjük, a mellékelt nevezési lapot kitöltve 2018. március 12-ig szíveskedjenek visszaküldeni címünkre: Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtár gyermekkönyvtára 8900 Zalaegerszeg, Deák Ferenc tér 6. (8901 Zalaegerszeg, Postafiók 16).

E-mail: dfmkgy@dfmk.hu

Határidőn túl küldött nevezéseket nem tudunk figyelembe venni!

A kötelező versek és a nevezési lap letölthető az alábbi linkeken: