Vendégünk márciusban: Rosta Géza előadóművész

A Cimbora tagok március 25-én gyűltek össze gyermekkönyvtárunkban, hogy ismét önfeledt, derűs perceket éljünk át egymás társaságában.Örömünkre új cimborát is avathattunk, Tuboly Zsombort, aki a Mindszenty Általános Iskola tanulóját.

Ezután a májusi balatonfüredi kirándulásról esett szó, melynek jelentkezési határideje: április 30.!

Majd elkezdődött a tényleges program, a zenés műsor Rosta Géza gitáros énekes előadásában. Nem sokat teketóriázott, a gyerkőcök köszöntése után egyből a "húrokba csapott". Erőteljes hangjával, gitárzenéjével betöltötte nem csak az olvasótermünket, de az egész könyvtár visszhangzott a vidám daloktól. Főként Ágai Ágnes megzenésített verseit hallhattuk tőle. Jellemzője volt zenés műsorának, hogy szinte mindegyik dal kapcsán megszólította közönségét, hol kérdéseivel, hol humoros felvezető mondataival. A gyerekekből "zenekart" is alakított, kopottas "varázskofferéből" zenélő körte, tojás, rumbatök és sokminden előkerült!

Virtuóz gitárjátékát, mókás kedvét, közvetlenségét nagy-nagy tapssal köszöntük meg.