Digi nap az iskolában 2019.04.09.

A Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtár a Zalai Gyermekkönyvtáros Műhely keretében szakmai napot tartott 2019. április 9- én. A rendezvényt Tóth Renáta, a megyei könyvtár olvasószolgálati vezetője nyitotta meg.

A megnyitó után Váczi Dorka-oktatásfejlesztő, módszertani tréner tartott érdekfeszítő, és jó gyakorlatokban bővelkedő előadást Jó ma diáknak lenni? Élmény és projektpedagógia! Játékosítás a (közép)iskolai oktatásban címmel, melynek vázlata pdf formában letölthető honlapunkon a lap alján mellékelt linken.

A következő előadást A digitális pedagógia módszertanának népszerűsítése. Digitális pedagógiai kompetenciák az informatikán túl - általános iskolai környezetben címmel Galambos Attila- Budapest School tanulásszervező oktatási tréner tartotta meg, majd ezt követte Zubai Etelka, Csány Szendrey Általános Iskola Rezi Tagintézmény vezetőjének tanulmánya a Rezi Digitális iskola projekt bemutatójával könyvtárunkban, prezentációik szintén megtekinthetőek a honlap alján található linkeken.

A sort Gyapay Vera gyermekkönyvtáros a Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtárból zárta Jó gyakorlat a tableten – kreatív iskolai és könyvtári órák című előadásával, melyben 3 jó gyakorlatot mutat be digitális írástudás témakörben. Az előadás anyaga szintén letölthető a lap alján.