Tanulást segítő könyvek

2014-05-28

Nem szeretsz tanulni? Pedig tanulás nélkül előrejutni nem lehet! Tanulni azonban tudni kell… Ha segítséget szeretnél a tanulás fortélyainak elsajátításához, vedd kézbe Horányi Katalin: Tanuljunk tanulnicímű könyvét! Mikor kezdesz el tanulni? Hánytól hányig fogsz tanulni? Ma mit veszel át? Próbáld meg órával a kezedben a tanulást! Ilyen aprónak tűnő fortélyokba avat be ez a kötet.

Horányi Katalin legújabb könyvei Horányi Katalin (Magyar Könyvklub) könyvei




Kovácsné Sipos Márta: A tanulás fortélyaicímű könyve szintén a segítségedre lehet. A kötetben ajánlott eljárásokat, megoldásokat iskolai keretek között ki is próbálták, s a gyerekek visszajelzései nagyon kedvezőek voltak. Sajdik Ferenc humoros rajzai hozzájárulnak a könyv jókedvű olvasásához. Tudod, a derű az egyik legfontosabb feltétele a tanulásnak…!

www.book.hu ide kattinva el tudod olvasni, hogy milyen egyéb könyvei vannak az írónőnek




Nem szeretsz fogalmazást írni? Problémáid vannak a tájleírással, netán az érzelemleírással? Hogy kell önéletrajzot készíteni vagy akár kiselőadást tartani? Megtanulhatod mindezeket, ha fellapozod Hogyan írjunk fogalmazást az általános iskolában? című könyvet!

http://www.itemkiado.hu/honlap/-%20009%20-%20bovebben.html




Nem szeretsz olvasni? Unod az olvasásgyakorlást? Talán „zivataros” az otthoni légkör? Verejtékezni kezdesz, izgalomba jössz, ha olvasnod kell? Azt ajánljuk, próbálj meg kemény három hetet az olvasási zavarok elhárítására fordítani! Játékos, humoros feladatok sorakoznak A házi olvasásgyakorlás titkaicímű vékony kötetben. Találós kérdések, viccolvasó, szeleburdi közmondások, eldugott szavak – mind-mind a Te olvasási kedvedet próbálják felébreszteni!


Magyar írók, költők a gyermekirodalomban
Ugye, ismered Petőfi Sándor: Anyám tyúkja című költeményét? Bizonyára olvastál Benedek Elek-népmeséket! Tetszett neked Móra Ferenc: Kincskereső kisködmön című kötelező olvasmánya? Megszeretted Fekete István álllathőseit, Vukot, Kelét, Lutrát, Bogáncsot? Te is jókat kacagtál Bálint Ágnes állatszereplőin, Frakkon és Lucrécián? Ismered az újabb magyar gyermekírókat és költőket? (Békés Pál, Nógrádi Gábor, Varró Dániel)
Ha többet akarsz megtudni róluk, életükről, irodalmi hőseikről, lapozd fel ezt az új kötetet! Mindegyik színes oldal magában rejt egy-egy érdekes „rovatot”: „Érdekesség” és „Gondoltad volna” címszó alatt.
A színes rajzokkal gazdagon illusztrált könyvet jó szívvel ajánljuk minden kisiskolás otthoni könyvespolcára!

Vázlat is kell? Ugye, ismerős ez a kétségbeesett kérdés dolgozatírás előtt? Egy ötös fogalmazó ilyet nem kérdez. Miért? Azért, mert vázlatra szükségünk van. Mik azok a belső tulajdonságok, külső tulajdonságok? Hogyan lehet elhallgatni, körülírni, fokozni, megszemélyesíteni? Tanulmányozd át Szabó Judit: Hogyan írjunk ötös fogalmazást című vékonyka kötetét!




Itt van ez a mondat: „Felfordította a házat”. Mit jelent ez? Azt jelenti, hogy rendetlenséget csinált, nem pedig azt, hogy tényleg felfordította a házat.
Hallottál már valaha olyat, hogy valaki azt mondta: „Jó volt a fellépése?” Vajon azt jelenti ez, hogy lábával, testsúlyával egy magasabban lévő helyre lépett? Hát persze, hogy nem!!! Azt jelenti, hogy „jó benyomást keltett a megjelenése”. Tudtad, hogy a szótárak megadják a szóhoz tartozó kifejezéseket is? A szótár kínálkozik számunkra, hogy: Üss föl! No nem a tojást, hanem engem, a szótárat! Ha úgy érzed, hogy üres a fejed, vagy fáradt vagy, vagy nyugtalan és izgatott vagy tanulás közben, az mindig egy meg nem értett szó vagy jelkép miatt van. Hidd el, a tanulás szórakoztató is lehet, ha tudod, hogyan tanulj! Remek kikapcsolódást, ugyanakkor hasznos tanulási módszereket ad L. Ron Hubbard: Hogyan tanuld meg?című kötete. Vicces rajzok, pár mondatos hozzájuk tartozó magyarázatok képezik ezt a szórakoztató tanulási segédkönyvet. Vágj bele a közepébe, s egyből kedvet kapsz az „utált” tankönyvekhez!